Turun Kansantanssin Ystävät ry — tanssin taitoa ja riemun rytkettä

Tule mukaan toimintaamme!

Meille voi tulla kokeilemaan tätä mukavaa, edullista ja yhteisöllistä harrastusta. Voit tanssia, soittaa tai tulla pukukursseille ja kerhoihin. Kanssamme pääset reissaamaan myös ulkomaille ja kokemaan eri kulttureja ja kansainvälisyyttä. 

Ota yhteyttä kansantanssinopettaja Leena Ahoon, kun etsit itsellesi sopivaa tanssiryhmää tai haluat tilata ryhmän esiintymään tilaisuuteesi. Leenan tavoitat numerosta 044 906 4724 tai sähköpostitse leenaaho6(at)gmail.com.

Jos olet kiinnostunut käsitöistä, kansallispukujen tekemisestä tai nypläämisestä, soita Riitta Hyvöselle puh. 040 730 6608. Hän vastaa myös pukujen vuokrauksesta, sekä talkootoiminnasta.

Hallituksen jäsenet antavat mielellään tietoa yhdistyksen toiminnasta. Ota rohkeasti yhteyttä ja tule mukaan harrastamaan!

Hallituksen jäsenet

puheenjohtaja
Pauli Keskikastari
puh. 0400 522 828
tky@keskikastari.fi

varapuheenjohtaja
Jenni Koski
puh. 044 304 3050
jenni.koski@gmail.com
sihteeri
Leea Toivanen
puh. 040 746 5655
leea.toivanen@gmail.com

talous
Rita Eklund
puh. 040 585 5028
rita.eklund@gmail.com

jäsenrekisteri
Sami Gröndahl
puh. 050 385 3236
sami.grondahl@gmail.com
opintoneuvoja/viestintä
Niina Kallioinen
puh. 040 758 1527
niina.kallioinen@gmail.com

tapahtumakoordinaattori
Mervi Lahtonen
puh. 040 559 3525
mervi.lahtonen@gmail.com

varajäsen, nettisivut
Marjo Keskikastari
puh. 040 772 8828
marjo@keskikastari.fi
varajäsen
Ari Hyytiäinen
puh. 040 778 0228
aripekkahyytiainen@gmail.com

 

Toimitila

Yhdistyksen toimitila sijaitsee Turussa, Kalevantie 17. Toimitilassa on puvusto ja siellä pidetään nypläyskerhoa ja pukukursseja sekä hallituksen ja ohjaajien palavereja. Toimitilassa on avoimien ovien päivä ja myyjäiset sekä muita kokoontumisia tarpeen mukaan. Tervetuloa!