Turun Kansantanssin Ystävät ry

Yhteystiedot

Hallituksen jäsenet

Puheenjohtaja
Pauli Keskikastari
puh. 0400 522 828
tky@keskikastari.fi

Varapuheenjohtaja
Jenni Koski
puh. 044 304 3050
jenni.koski@gmail.com

Sihteeri
Leea Toivanen
puh. 040 746 5655
leea.toivanen@gmail.com

Talous
Rita Eklund
puh. 040 585 5028
rita.eklund@gmail.com

Jäsenrekisteri
Sami Gröndahl
puh. 050 385 3236
sami.grondahl@gmail.com

Opintoneuvoja/viestintä
Niina Kallioinen
puh. 040 758 1527
niina.kallioinen@gmail.com

Tapahtumakoordinaattori
Mervi Lahtonen
puh. 040 559 3525
mervi.lahtonen@gmail.com

Varajäsen, nettisivut
Marjo Keskikastari
puh. 040 772 8828
marjo@keskikastari.fi

Varajäsen
Ari Hyytiäinen
puh. 040 778 0228
aripekkahyytiainen@gmail.com

Ohjaajat

Leena Aho
044 906 4724
leenaaho6@gmail.com

Tanja Bäcklund
040 821 7545
tanja__1982@hotmail.com

Eikku Haahti
040 527 4531
eikku.haahti@gmail.com

Liina Flinkman
044 314 1004

Minka Järvenpää
044 340 4885
minka.jarvenpaa@gmail.com

Terhi Järvenpää
050 440 4886
ttmm3a@gmail.com

Jutta Kaasalainen
040 702 2033
jutta.sopula@gmail.com

Niina Kallioinen
040 758 1527
niina.kallioinen@gmail.com

Jenni Koski
044 304 3050
jenni.j.koski@gmail.com

Mervi Lahtonen
040 559 3525
mervi.lahtonen@gmail.com

Taina Leino
040 821 5950
taina.leino@naantali.fi

Tuija Mäkinen
040 572 7889
tuija.k.heikkinen@gmail.com

Erika Rannikko
0505408677
erika.rannikko@gmail.com

Maaria Silvan
044 070 1005
maaria.silvan@gmail.com

Mirkku Weckström
050 585 4319
mirkku.weckstrom@gmail.com

Lennu Yläneva
050 369 9123
lennu.ylaneva@gmail.com

Toimitilamme

Yhdistyksen toimitila sijaitsee Turussa, Kalevantie 17. Toimitilassa on puvusto ja siellä pidetään nypläyskerhoa ja pukukursseja sekä hallituksen ja ohjaajien palavereja. Toimitilassa on avoimien ovien päivä ja myyjäiset sekä muita kokoontumisia tarpeen mukaan. Tervetuloa!

Jos olet kiinnostunut käsitöistä, kansallispukujen tekemisestä tai nypläämisestä, soita Riitta Hyvöselle puh. 040 730 6608. Hän vastaa myös pukujen vuokrauksesta, sekä talkootoiminnasta.